Skotsko v obrazech

Starý Edinburgh

Edinburgh je hlavním městem Skotska a bez nadsázky jedním z nejkrásnějších měst na světě. Staré město, jemuž vévodí mohutný hrad, překypuje historií a tajemnou atmosférou. Prakticky celé se rozkládá na vulkanické skále, trvale osídlené přes 2000 let.

Na cestě po Highlands

Oblast Highlands je neodmyslitelnou součástí Skotska, která vznikla již během kambrického období a konečnou podobu získala působením posledního zalednění. Dominují jí tři krajinné prvky; jezera, údolí a hory. Skotská Vysočina je také původním zdrojem většiny typických prvků tradiční skotské kultury.

Hrady, strážci království

Skotské hrady prošly dlouhým vývojem, některé patřily Koruně, jiné byly sídlem významných klanů a rodů. Staletí bojů zanechaly některé v rozvalinách, jiné plní svou úlohu dodnes.

Živé tradice

Po bitvě u Cullodenu se britská vláda pokusila nemilosrdně vymazat kulturu skotské Vysočiny ze světa. Nepovedlo se, i když mnohé bylo ztraceno. Tradice Highlands přežily a staly se dědictvím celého Skotska. Dnes žijí vlastním životem a oslovují více lidí než kdykoliv předtím.